Zsírégetés hideggel

Zsírégetés télen is – 10 tipp szabadtéri sportoláshoz
Egy kiadós edzés után neked is biztos jól esik lezuhanyozni. De vajon melyik a hasznosabb, ha fokozni szeretnéd a zsírégetésed folyamatát?
Megtisztulsz, felfrissülsz és lemosod az izzadságot, koszt. De elgondolkodtál már azon, hogy vajon melyik a jobb, a hideg vagy a meleg zuhany?
Zsírégetés OTTHON - HIIT edzés
Zsírégetés Azzal biztos Te is tisztában vagy, hogy mind a két zuhanynak megvannak a maga előnyei. A hideg víz fokozza az éberséged, mivel a bőrrel érintkezve lehűti a hajszálerekben cirkuláló vért, amit a testednek a pulzusszám növelésével kell ellensúlyoznia.
Hidegben jobban „ég” a zsír, de nem tart sokáig
Természetesen egy edzés után ennek a metódusnak nem az élénkítő, sokkal inkább a hűtő hatása a lényeg, ugyanis ahogy lehűl a vér a bőr közelében az a keringéssel átjárja a testet, így zsírégetés hideggel kezd el hűlni a tested. Emellett a bőrt és a hajat is finomítja, mivel a meleg vízzel ellentétben kevésbé szárít.
A legújabb kutatások szerint lefogyni nem csupán a hőségtől, hanem a hidegtől is lehet. Persze nem kell egészségedet veszélyeztetned, illetve a megfázást megkockáztatnod, azonban, ha megismered az elmélet hátterét, illetve a könnyebben megvalósítható tippeket, akár még profitálhatsz is belőlük. Kifinomult hőreceptorok A növényeknek százszor annyi hormonjuk van, mint az embereknek. Már pirkadatkor reagálnak a fotonok - fényrészecskék - fokozatos megjelenésére. Az emberek ekkor még csak a fekete, sötét éjszakát látják.
Továbbá az immunrendszered is erősíti, és segít felgyorsítani az izmok regenerálódását és stressz levezető hatása van. De talán számodra az egyik legjobb és legmeglepőbb tulajdonsága, hogy a hideg vizes zuhany bizony segít a súlyvesztésben!
Zsírégető zuhany A testedben kétféle zsírszövet található: fehér és barna. A fehér zsírszövetekben tárolja a tested a fel nem használt energiát.
- Hideg vagy meleg zuhany jobb a zsírégetéshez? | Peak girl
- Asztma zsírégetők
- Miért fogyok hirtelen
- Antibakteriális és gyulladásgátló, valamint vérzéscsillapító hatásai is jól ismertek.
A barnát viszont a test fűtésére használja, energiapótlásra nem tehát ezt edzéssel nem is lehet eltüntetni. Amikor hideg vízzel zuhanyozol a tested annyira lehűl, hogy szervezeted elkezdi a barna zsírt égetni, hogy fenntartsa a hőmérsékletet.
Természetesen a meleg vizes zuhanynak is megvannak a maga előnyei. Az egyik legnagyobb előnye zsírégetés hideggel vízzel szemben, hogy sokkal jobb a tisztítóhatása.
Zsírégetés
Valószínűleg észrevetted, hogy zsírégetés hideggel a meleg vízzel sokkal könnyebb a zsíros foltokat eltávolítani az edényekről. Ugyanez igaz a zuhanyzásra is, sokkal könnyebben tudod lemosni az izzadságot magadról, és sokkal tisztább is leszel. Emellett a meleg vizes zuhany sokkal nyugtatóbb is, ezt talán nem is kell magyarázni, elég, ha belegondolsz, hogy melyik alá állnál szívesebben: egy jó meleg vizű vagy egy jéghideg zuhany alá.
Emellett a meleg víz segít ellazítani az izmaid, így enyhíti azok fájdalmát. Tehát mind a két fürdési szokásnak megvannak a maga előnyei.
De akkor melyik a jobb egy edzés után? Itt is érvényesül az arany középút. A legjobb, ha mindkét fajtában fürdesz egy picit.
Az embernél nagyobbak voltak az óriásfogú őscápák, vagyis megalodonok újszülött utódai.
Zuhanyzás közben váltogasd a hőmérsékletet legalább négy alkalommal. Egy-egy hőmérsékletű víz alatt legalább másodpercet állj. A váltogatás többek között azért is gyógynövények gyorsan zsírégetni, mert így élvezheted mind a kettő zuhany előnyeit: a hideg vízben megnő a vérnyomásod, majd ezután a meleg vízben ellazulnak az izmaid, így a gyorsabban folyó vér még könnyebben tud áramolni a testedben, ezáltal sokkal több tápanyagot tud eljuttatni kifáradt izmaidhoz.
Tovább fokozhatod ezt a jótékony hatást azzal is, ha a meleg vizes szakasznál még egy kicsit nyújtod az izmaidat, így sokkal jobban el tudod lazítani. Arra, hogy melyik vízzel érdemes kezdeni és befejezni nincs szabály.
A szervezeted hozzászokik a hideghez, kevésbé leszel fázós, és javul a szervezet védekező rendszere. A természetes fény jó hatással van a hangulatodra és az immunrendszeredre. Az őszi-téli táj látványa pozitívan hat az idegrendszeredre. A hidegben a tested jobb teljesítményre képes, mert nem kell túl […] Számos oka van annak, miért érdemes télen is a szabadban sportolni. A hidegben a tested jobb teljesítményre képes, mert nem kell túl sok energiát fordítania a testet hűtő folyamatok szabályozására.
Ha nagyon kimelegedtél az edzésben, akkor kezdheted a hideggel, de ha esetleg zordabb időben végeztél kinti edzést, és már csak a gondolatától is kiráz a hideg, akkor nyugodtan kezdhetsz a meleg vízzel is.